Badania technologiczne i porównawcze

Opublikowany Autor admin

Studiowania polowe przynoszą skutki w największym stopniu przybliżone do skutków badań eksploatacyjnych. Na przykład wystawienie sztuk piecowych emalii samochodowych na stacjach wystaw w różnych otoczeniach ( miejskim, przemysłowym, nadmorskim ) pozwala na wybór adekwatnego towaru malarskiego, zapewniającego trwałość blasku i kolorystyki w toku wielowiekowej eksploatacji pojazdu. Eksplorowania polegają na testowym stosowaniu powłok bądź obić lakierowych poprzednio przetestowanych w czasie badań laboratoryjnych i (jeśli to możliwe) polowych.

W celu ułatwienia długoletnich badań eksploatacyjnych uprawia się nierzadko nakładanie wytypowanych zestawów ( w różnych kontaminacjach ) jedynie na indywidualne fragmenty wyrobów. Studiowania eksploatacyjne dostarczają w najwyższym stopniu pewne skutki i tak czy owak są wielomiesięczne oraz stosunkowo kosztowne, powinny być realizowane dla wszystkich świeżo wdrażanych wyrobów lakíerniczych. Studiowania polegają na półtechnicznych próbach nakładania wytypowanych naraz zestawów malarskich na uczony się budynek.

Badania porównawcze

renowacja-lakieruEksplorowania te realizuje się zazwyczaj przed badaniami laboratoryjnymi komparatywnymi, żeby spożytkować dostane w nich skutki do obrabiania instrumentu przygotowania próbek laboratoryjnych. Odmowne wyniki badań laboratoryjnych mogą podważyć celowość wdrożenia danejmetody technologicznej. W dobie badań półtechnicznych ustala się wyróżniki rozstrzygające o doborze zestawów malarskich, a wobec tego czas i temperaturę suszenia, liczbę warstw i strategię ich nakładania, czas potrzebny do wykonania jedynych operacji itd.. Miara badań technologicznych może stać się wieloraka zależnie od możliwości wysokorozwiniętych zakładu, który je wykonuje. Eksplorowania technologiczne mają kurczowe znaczenie dla właściwego doboru materiałów lakierniczych, a z drugiej strony pozwalają na poprowadzenie analizy oszczędnej wpychanych technologii.